You are here
Home > Shendetesi

Kush është përgjegjës për pagjumësinë?

Në sajë të një studimi të fundit të kryer tek 900 studentë, është arritur në përfundimin se përdorimi i kompjuterit dhe smartphonit, nuk shkakton pagjumësi. Shpesh ne mendojmë se ata janë përgjegjës për pagjumësinë tonë, por kjo nuk është e vërtetë. Studimi në fjalë është botuar në ‘Journal of Sleep Research’

Kur jeni nervoz, mos konsumoni këto ushqime

Nëse jeni nervoz, është një listë me ushqime të cilat nuk duhet të konsumohen. Kjo ka të bëjë me kafeinën, alkoolin, sasitë e shumta të sheqerit. Mjekët në këtë drejtim sugjerojnë që të shtohet sasia e frutave dhe perimeve. Këshillohet që të përfshihen në dietë lëng karotash, perimesh dhe frutash. Ndër ushqimet

Misrat bëjnë mirë për shëndetin, ja efektet magjike të tyre

Shpesh dietologët rekomandojnë konsumimin e misrave të zier, në sallata ose në supra. Ato i bëjnë shumë mirë shëndetit në shumë aspekte. Misrat janë të mira për diabetin, pasi përmbajnë karbohidrate tepër rezistente, të cilët ndikojnë në funksionin e insulinës, përtrurin në sajë të vitaminës B që përmban me shumicë. Jo vetëm kaq, por misrat mbrojnë

Kate Upton imazhi i ri i “Bobbi Brown”

Supermodelja e njohur Kate Upton do të jetë imazhi i ri i firmës me produkte kozmetike “Bobbi Brown”. 22 vjeçarja do të jetë fytyra e koleksionit të ri “Surf & Sand” duke zëvendësuar Katie Holmes. Koleksioni pritet të hidhet në treg gjatë muajt korrik - See more at: http://gazetashqip.eu/vip/kate-upton-imazhi-i-ri-i-bobbi-brown.html#sthash.GJwknc7j.dpuf

Top