Temperatura deri në 31 gradë celsius, ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për ditën e sodit.

Vendi ynë vazhdon të dominohet nga fusha me presion të lartë, të cilat kushtëzojnë mot më stabil, kryesisht të kthjellët dhe me diell.

Paraditen e së martës, kalimi i një fronti të ftohtë në lindje të rajonit, sjellë një rënie të lehtë të temperaturave, mirëpo vala e të nxehtit afrikan do të vazhdojë të shtrihet mbi rajon dhe do të rrisë temperaturat ndjeshëm mbi vlera mesatare.

Gjatë paradites do të ketë vranësira kalimtare, mirëpo mbetet nxehtë dhe kryesisht me diell.

Temperaturat në vise të ulëta 16C deri 31C, e në vise malore 13C deri 23C. Era do të fryj e lehtë dhe mesatare nga verilindja 4-10m/s. Indeksi UV: 11.