tani

tani

7
TECH
Google ka vendosur një marrëveshje me Facebook-un për të shfaqur rezultate kërkimi nga aplikacioni mobile i rrjetit social. Ky lajm është bërë i ditur nga gazeta prestigjioze The ...
Comments Off on Përmbajtjet në Facebook tani mund të kërkohen në Google

2
SPORT
Me lamtumirën e Tevez, lideri i sulmit të Juventusit dukej se do të ishte Morata, i cili vinte nga një sezon i jashtëzakonshëm. Përkundrazi, spanjolli tani duhet të ...
Comments Off on Juventus – Morata, tani është një problem (VIDEO)

14
SHOWBIZ
Tash e disa ditë me rradhë dita e aktores, Teuta Krasniqi dhe vajzës, Tara ka ndërruar krejtësisht. Angazhimet e shumta të aktorës, gjatë ditës në fushën profesionale e ...
Comments Off on Dita tani fillon krejt ndryshe për Teutën dhe Tarën

46
SHOWBIZ
Nuk thonë kot që dardha bie nën dardhë! Edhe me Albatrit Muçiqin nuk kishte se si të ndodhtë ndryshe. Ne sjellim për ju një video, ku shihet Albatriti ...
Comments Off on Ky djalosh tani është këngëtar i njohur (Video)

19
TECH
Edhe një muaj më shumë, edhe një miliardë më shumë për Uber, shkruan TechCrunch. Aplikacioni më i famshëm për vozitje tani e ka rritur vlerën e saj në ...
Comments Off on Uber tani vlen 70 miliardë dollarë

16
TECH
Kur modeli i parë i Microsoft Band u lansua fillimisht, me pakicë shitej për 199,99 dollarë, ndërsa tani dhe me prezantimin e fundit të Microsoft Band 2, Microsoft ...
Comments Off on Microsoft Band tani kushton vetëm 100 dollarë

1
TECH
Microsoft ka nënshkruar një marrëveshje me kompaninë Asus, e cila do t’ia mundësojë kësaj të fundit të përdor aplikacionet e Microsoft në telefonat dhe tabletët Android që i ...
Comments Off on Telefonat dhe tabletët e Asus tani sjellin aplikacionet e Microsoft

17
LAJME
Edhe publicisti Fatos Lubonja ka vendosur ti komentojë me një dëshpërim therës daljen e sekskandalit dhe çështjen e e CEZ që sipas tij është e mbyllur. Lubonja në ...
Comments Off on Lubonja: “skandali u mbyll, tani masturbohuni me foton e Priftit”

23
TECH
Të shumta kanë qenë risitë që ka lajmëruar Facebook gjatë ditëve të fundit: tasti ‘dislike’ dhe tani, edhe ndryshime në lidhje me fotografinë e profilit. ‘Temporary profile picture’ ...
Comments Off on Facebook ndryshon diçka në lidhje me foton e profilit!

0
SHOWBIZ
Këngëtarja seksi e skenës muzikore shqiptare, Zajmina Vasjari shpesh pozon në mënyra provokative. Njëjtë, ajo ka vepruar edhe sot, duke treguar këmbët e saja të gjata, shkruan Indeksonline. ...
Comments Off on Nuk ndalet Zajmina, tani tregon… (Foto)

10
LAJME
Profesori universitar dhe juristi Shasivari në opinionin e tij e ka komentuar zgjedhjen e Prokurores Publike Speciale. Shasivari mbi të gjitha në këtë shkrim thotë se Maqedonia ka ...
Comments Off on Shasivari: falë SHBA-së dhe BE-së, tani kemi vaksina anti-krim dhe anti-korrupsion!

4
KOSOVA LAJME
Kryetari i Srpska lista-s Aleksandar Jablanoviq e ka ftuar sot kryetaren e Gjakovës Mimoza Kusari – Lilën që, “të dënojë ashpërisht, siç e ka quajtur ai, sulmin e ...
Comments Off on Gjakova sërish në gojën e Jabllanoviqit, tani me cinizëm

50
KURIOZITETE
Ismail Yanarates, inxhinier pyjesh nga Stambolli, ka kultivuar shalqi në formën e një zemre. Në një intervistë me gazetarin e AA Yanarates tha se për të prodhuar shalqirin ...
Comments Off on Turqi, tani e tutje, edhe një shalqi-zemër si dhuratë dashurie

30
TECH
Të dhurosh për bamirësi në Facebook, do të jetë po aq e thjeshtë sa të klikosh komandën “Më pëlqen”. Rrjeti social tashmë ka bërë të disponueshme komandën “Dhuro ...
Comments Off on Facebook, vjen komanda “Dhuro tani” për organizatat jofitimprurëse

35
TECH
Si fillim versioni ueb i aplikacionit të njohur të komunikimit WhatsApp, mbërriti në Chrome dhe Android. Tanimë është momenti që WhatsApp Web të jetë i disponueshëm dhe në ...
Comments Off on Ueb aplikacioni i WhatsApp tani i disponueshëm dhe në iPhone

31
TECH
Pak vite më parë mora një mesazh elektronik i paisur me Spam nga një femër që nuk e njihja. Ishte ai lloj Spam-i i cili shfaqte mesazhe të ...
Comments Off on Kemi nevojë për Policinë e Internetit dhe tani më shumë se kurrë