Vdekja e çiftit çek, edhe hoxha i “bën lanet” vrasësit

Vdekja e çiftit çek, edhe hoxha i “bën lanet” vrasësit

- in JETA
247

kalaja

Reagimeve të shumta ndaj vrasjes së një çifi turistësh çekë dje në mallet e veriut të Shqipërisë, iu është bashkangjitur dhe hoxhë Ahmet Kalaja. Në një postim në FB, ai e ka quajtur vrasjen një pabesi të madhe dhe një njollë të rëndë për ne si shqiptarë:

“Çifti çek pritet ne bese.

Prerja ne bese eshte pabesia me e madhe; shpresoj qe drejtesia sa me shpejt te thote fjalen e saj, qe te largojme sa do nga kjo njolle qe na mbeti.

I shprehim ngushellimet me te sinqerta familjes dhe miqeve te Michael Svatos dhe Anna Kosinova qe humben jeten diten e djeshme.

Ngushellime nga e gjithe Shqiperia dhe Shqiptaret kudo qe ndodhen.

We express sincere condolences to the family and friends of Michael Svatos and Anna Kosinova who died yesterday.

Condolences from all over Albania and Albanians wherever they are.”

Facebook Comments