19 të vdekur dhe 541 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Shpërndaje

19 të vdekur dhe 541 raste të reja me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut 19 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e COVID-19 si dhe janë shfaqur 541 raste të reja.

Gjithashtu, edhe 521 pacientë janë shëruar nga koronavirusi, duke e quar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 97,687 persona.

Numri total i të prekurve me COVID-19 atje ka arritur në 112.646 njerëz, ndërsa kanë ndërruar jetë 3,319 persona.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip