Abdixhiku mban mbledhjen e parë, deputët e LDK-së arrijnë në seli

Shpërndaje

Deputetët e zgjedhur të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë filluar të mblidhen në selinë, në Prishtinë.

Ky takim po mbahet me kërkesë të kryetarit të ri të LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Temë e diskutimit do të jetë konstituimi i institucioneve. Ndërkaq takimi me deputetët po mbahet dy ditë para takimit që është paralajmëruar se do të mbahet me u.d. të presidentes, Vjosa Osmani dhe kandidatin për kryeministër të LVV-së, Albin Kurti.

Deri më tani në seli është parë duke hyrë Agim Veliu, Armend Zemaj, Driton Selmanaj dhe Avdullah Hoti.

Kjo është mbledhja e parë e LDK-së pas zgjedhjes së kryetarit të ri më 14 mars.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip