Abdixhiku mbledh kryesinë e partisë

Shpërndaje

Lumir Abdixhiku mbledh kryesinë e partisë.

Një ditë pas marrjes së detyrës së re, kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku, po zhvillon takim me kryesinë e partisë.

Takimi ka filluar para pak çastesh, ndërkohë Abbdixhiku sapo është kthyer nga homazhet e bëra te varri i ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Nga atje Abdixhiku deklaroi se do të vazhdojnë të kultivohen idetë tradicionale të LDK’së.

I pyetur se si do të veprojë LDK’ja në zgjedhjen e Presidentit, ai tha se po e pret takimin e së premtes me Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip