AKTUALITETE

I jepet lamtumira e fundit Hoxhës dhe ish luftetarit Avdyl Krasniqi

Përcillet me nderime të larta Hoxha dhe ish luftëtari i lirisë Avdyl Krasniqi.

Ka filluar në Burojë të Skenderajt ceremonia e varrimit të Hoxhës dhe ish luftëtarit të orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Avdyl Krasniqi.

Ai u bashkua përpjekjeve për liri qysh nga vitet e 90-ta, por ishte edhe njeri i fesë që predikonte vlerat e parimet e larta morale.

Ngushëllime familjarëve iu shprehën presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli si dhe shumë personalitete tjera.

Përcillet me nderime të larta Hoxha dhe ish luftëtari i lirisë Avdyl Krasniqi.

Ka filluar në Burojë të Skenderajt ceremonia e varrimit të Hoxhës dhe ish luftëtarit të orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Avdyl Krasniqi.

Ai u bashkua përpjekjeve për liri qysh nga vitet e 90-ta, por ishte edhe njeri i fesë që predikonte vlerat e parimet e larta morale.

Ngushëllime familjarëve iu shprehën presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli si dhe shumë personalitete tjera.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top