AKTUALITETE

Incident me gazetarët në Bularat/ Të afërmit e Katcifas: Nuk ju duam, qërohuni! (VIDEO)

Teksa pritet të nisë ceremonia përkujtimore që do të mbahet në fshatin Bularat, për 1-vjetorin e humbjes së jetës të ekstremistit grek, Kostandin Kacifas mbërritën të afërm të të ndjerit.

Njëri prej tyre, tejmase i revoltuar u shpreh ekzaktësisht (në gjuhën shqipe) se “nuk i duam mediat shqiptare” dhe u kërkoi gazetarëve të pranishëm të largoheshin.

“Nuk ju duam. Nuk na doni ju, nuk ju duam edhe ne. Pse e vratë djalin? Na thoni pse e keni vrarë djalin? Pse po vini këtu? ikni qërohuni!” u shpreh ai.

Gazetari i Top Channel- it, Andi Bora i cili po ndjek zhvillimet në fshatin Bularat raporton se vetëm mediat greke u lejuan të hynin brenda në varreza, ato shqiptare jo. Top Channel

Teksa pritet të nisë ceremonia përkujtimore që do të mbahet në fshatin Bularat, për 1-vjetorin e humbjes së jetës të ekstremistit grek, Kostandin Kacifas mbërritën të afërm të të ndjerit.

Njëri prej tyre, tejmase i revoltuar u shpreh ekzaktësisht (në gjuhën shqipe) se “nuk i duam mediat shqiptare” dhe u kërkoi gazetarëve të pranishëm të largoheshin.

“Nuk ju duam. Nuk na doni ju, nuk ju duam edhe ne. Pse e vratë djalin? Na thoni pse e keni vrarë djalin? Pse po vini këtu? ikni qërohuni!” u shpreh ai.

Gazetari i Top Channel– it, Andi Bora i cili po ndjek zhvillimet në fshatin Bularat raporton se vetëm mediat greke u lejuan të hynin brenda në varreza, ato shqiptare jo. Top Channel

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top