AKTUALITETE

“Mustaqet e tua nuk preken”/ Rama i bën “premtimin e madh” Kujtim Gjuzit

Në seancën e sotme plenare nuk kanë munguar përplasjet mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit Kujtim Gjuzi.

Teksa po prezantonte masat për “Anti-KÇK”, Rama ironizoi Gjuzin, duke i premtuar se ky aksion nuk prek mustaqet e tij.

“Kur e shoh natlmadhninë unë që vjen dhe del këtu, e flet, harron që ne njiheshim edhe para ’90. Harron se na e tregoi Tiranën si vatrën e heroizmit me të në krye. Harron se e kam njohur edhe në atë kohë. Jo të gjithë e njohim përnjëherë lepurin. E vetmja gjë është që mustaqet tuaja nuk preken”, ironizoi kryeministri.

Kjo batutë e tij ka nervozuar së tepërmi Gjuzin, i cili “shpërtheu” ndaj Ramës.

Në seancën e sotme plenare nuk kanë munguar përplasjet mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit Kujtim Gjuzi.

Teksa po prezantonte masat për “Anti-KÇK”, Rama ironizoi Gjuzin, duke i premtuar se ky aksion nuk prek mustaqet e tij.

“Kur e shoh natlmadhninë unë që vjen dhe del këtu, e flet, harron që ne njiheshim edhe para ’90. Harron se na e tregoi Tiranën si vatrën e heroizmit me të në krye. Harron se e kam njohur edhe në atë kohë. Jo të gjithë e njohim përnjëherë lepurin. E vetmja gjë është që mustaqet tuaja nuk preken”, ironizoi kryeministri.

Kjo batutë e tij ka nervozuar së tepërmi Gjuzin, i cili “shpërtheu” ndaj Ramës.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top