Arda Guler lëndohet përsëri

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler. Super-talenti i Real Madridit, Arda Guler po tregohet mjaft i pafat. Ylli i ri turk u rikthye së fundmi nga lëndimi që e la jashtë fushës së blertë që nga faza përgatitore. Por, përfaqësuesi i ri turk u lëndua prapë në seancën e sotme stërvitore, shkruan Gazeta Express. […]

Arda Guler lëndohet përsëri

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler.

Super-talenti i Real Madridit, Arda Guler po tregohet mjaft i pafat.

Ylli i ri turk u rikthye së fundmi nga lëndimi që e la jashtë fushës së blertë që nga faza përgatitore.

Por, përfaqësuesi i ri turk u lëndua prapë në seancën e sotme stërvitore, shkruan Gazeta Express.

Dhe, sipas ekspertit të transfereve, Fabrizio Romano, futbollisti ofanziv mund të mungojë së paku tri javë.

Transferimi i Gulerit në “Santiago Bernabeu” bëri bujë të madhe gjatë verës pasi bëhet fjalë për një lojtar që pritet të bëhet i madh dhe që kishte shkëlqyer në fanellën e Fenerbahçes në edicionin e kaluar.

Por, deri tash 18 vjeçari s’ka mundur t’i tregojë vlerat e tij në Madrid jo për fajin e tij, por për shkak të lëndimeve