Balje: Do ta votojmë Osmanin për presidente

Shpërndaje

Duda Balje thotë se do ta votojmë Vjosa Osmanin për presidente.

Balje nga Unioni socialdemokrat është deklaruar pas takimit me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe u.d. e Preidentit Vjosa Osmani ku u diskutua për formimin e institucioneve.

Balje konfirmoi se do ta mbështesin formimin e qeverisë dhe se do të votojnë pro emërimit të Vjosa Osmanit presidente.

“Kemi pasur një takim shumë konstruktiv dhe kemi bërë marrëveshje për disa gjëra që lidhen me boshnjakët. Unë i kam dhënë përkrahje për formimin e Qeverisë dhe votimin e Presidentit”, ka thënë Balje.

”Mendoj se vetëm për votën time mund të flas dhe do ta votojë Vjosa Osmanin për president. Nuk kemi pasur kërkesa sepse kemi marr përkrahje menjëherë për boshnjakët”, ka thënë ajo.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip