BIZNES

Tërmet i fuqishëm dhe përmbytje njëherësh, bëhet nami në Japoni (Foto)

Japonia është goditur nga një tërmet i magnitudës 5.3, ndërkohë që vendi po përpiqet t’i bëjë ballë stuhisë më të fuqishme në 60 vitet e fundit.

Shirat e rrëmbyeshëm dhe era e fuqishme kanë paralizuar kryeqytetin japonez, ndërkohë që autoritetet bëjnë thirrje që të shpëtohen jetë.

Tërmeti u shënua sot, vetëm pak para se stuhia të niste vrullshëm. Qendra e tërmetit ishte në brigjet e Çibas, pranë Tokios.

Japonia është goditur nga një tërmet i magnitudës 5.3, ndërkohë që vendi po përpiqet t’i bëjë ballë stuhisë më të fuqishme në 60 vitet e fundit.

Shirat e rrëmbyeshëm dhe era e fuqishme kanë paralizuar kryeqytetin japonez, ndërkohë që autoritetet bëjnë thirrje që të shpëtohen jetë.

Tërmeti u shënua sot, vetëm pak para se stuhia të niste vrullshëm. Qendra e tërmetit ishte në brigjet e Çibas, pranë Tokios.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top