Është ministër i Shëndetësisë por a e ka kaluar Armend Zemaj Covid-19

Shpërndaje

Zemaj ka treguar për gjendjen e tij gjatë pandemisë.

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, thotë se ai ende nuk është infektuar me Covid-19. Thotë se vazhdimisht mbanë maskën dhe distancën.

I ftuar në emisionin “DPT te Fidani” në T7, Zemaj tregon se si shumë bashkëpunëtorë të tij e kanë kaluar Covid-19, disa e kanë kaluar më lehtë e të tjerë me komplikacione.

“Po e kanë kaluar shumë kolegë e bashkëpunëtorë e familjarë por unë jo”, theksoi Zemaj.

Zemaj ka bërë sërish thirrje që qytetarët tu përmbahen rekomandimeve të IKSHPK’së për mbrojtje nga Covid-19.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip