Fatmir Sejdiu i ka disa fjalë për Kuvendin Zgjedhor të LDK-së

Shpërndaje

Ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka uruar që Kuvendi i sotëm i LDK-së të jetë i mbarë dhe i unitetit.

Në një prononcim të shkurtër para hyrjes në sallën ku pritet të mbahet kuvendi, Sejdiu nuk ka pranuar të komentojë rreth kandidaturave të sotme për kryetarë.

“Mirë është që të jetë kuvend i mbarë. Kuvend i mbarë dhe kuvend i unitetit. S’kam komente ndaj kandidatëve”, deklaroi ai.

Lidhja Demokratike sot zgjedh kryetarin e ri pas dorëheqjes së Isa Mustafës që ishte si pasojë e rezultateve të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip