Fillon Kuvendi i LDK-së, pamje nga salla me delegatë

Shpërndaje

Ka nisur Kuvendi i nëntë Zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të zgjidhet kryetari i ri i partisë.

Në sallën e mbushur me delegatë, fjalën do ta marrë i pari kryetari i LDK-së, Isa Mustafa.

Rreth 330 delegatë të kësaj partie do të zgjedhin mes Lutfi Hazirit, Lumir Abdixhikut dhe Besian Mustafës, të cilët e kanë shpallur kandidaturën e tyre deri tani.

Anton Quni, i cili gjithashtu ishte deklaruar si njëri nga kandidatët, sot ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura, duke thënë se do ta mbështes njërin nga kandidatët tjerë.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip