Flet nëna e Agonisit, tregon fjalët prekëse që u tha djali pak ditë para se të privohej nga jeta

Shpërndaje

Nëna e Agonit të ndjerë kujton fjalët e djalit: “Na thoshte du me e lëshu punën”.

Isuf Tetaj, babi i të ndjerit Agonis Tetaj, ka bërë publike aktakuzën e ngritur nga Prokurori Themelore e Pejës ndaj të dyshuarit për vr’asjen e djalit të tij, Shaban Gogaj.

Pas rikualifikimit të veprës nga “Vr’asje e Rëndë” në “V’rasje nga Pakujdesia” nga ana e Prokurorit Agron Ukaj, i menjëhershëm ka qenë reagimi i kryeprokurorit Aleksandër Lumezi.

Kryeporkurori Lumezi ka caktuar një prokuror të ri për t’u marrë me çështjen e Agonis Tetajt dhe ka kërkuar përgjegjësi disiplinore ndaj prokurorit Agron Uka.

I ndjeri Agonis Tetaj ka qenë punëtorë në kompaninë “Gogaj AG” ku si pasojë gjeti vdekjen dhe i dyshuar për vr’asjen e tij është djali i pronarit të kompanisë ku ai punonte, Shaban Gogaj.

Por çka kishte deklauar nëna e tshmë të dnjerit Agonisit, Nurija rreth sjelljeve të djalit të saj gjatë kohës sa puonte në kompaninë në fjale.

Më poshtë i’u sjellim aktakuzën e plotë të Prokurorisë Themelore të Pejës ndaj të dyshuarit për vr’asje, Shaban Gogaj si dhe deklaratën e nënës të së ndjerit.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip