Gjendet i vdekur një person në një banesë në Prishtinë

Shpërndaje

Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 13:30, Policia e Kosovës ka marr një njoftim se një person është gjetur pa vetëdije në një banesë në rrugën “Jakov Xoxa”.

Ekipi i ndihmës së shpejtë ka dal në vendin e ngjarjes ka dal në vendin e ngjarjes dhe kanë konstatuar vdekjen e saj.

Rastin në Polici e kishte lajmëruar një dëshmitare femër që e kishte gjetur viktimën në tokë pa vetëdije.

“Rr. Jakov Xoxa , Prishtinë, 19.03.2021-13:31. Dëshmitarja femër kosovare ka raportuar se, në banesë e kishte gjetur viktimën të shtrirë në tokë pa vetëdije. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësit relevante policore dhe ekipi i ndihmës së shpejtë, ku mjeku ka konstatuar vdekjen e saj. Lidhur me rasti është njoftuar prokurori i cili ka urdhëruar që trupi i pajetë i viktimës të dërgohet në IML për obduksion”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip