Haradinaj-Stubulla del kundër Besnik Tahirit: Gënjeshtër e pastër

Shpërndaje

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stubulla, ka reaguar pas deklaratës së dhënë sot nga salla e konferencave se për shkak të pandemisë nuk ka qenë e mundur pjesëmarrja.

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Besnik Tahiri, ka thënë se për shkaqe të pandemisë nuk kanë mundur të jenë në Jerusalem në përurimin e Ambasadës së Kosovës në Izrael.

Hardinaj-Stubulla ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ku ka thënë se deklarata e MPJD se kinse për shkak të pandemisë nuk ka qenë e mundur pjesëmarrja në inaugurim.

Ish-ministrja ka shkruar se e vërteta është që nuk kanë pasur guxim as vizion për t’a formalizuar këtë akt historik, e as për të punuar jashtë konturave personale për interes afatgjatë shtetëror.

Postimi i plotë:

“Është gënjeshtër e pastër deklarata e dhënë sot nga salla e konferencave në MPJD se kinse për shkak të pandemisë nuk paska qenë e mundur pjesëmarrja në inaugurim.

E vërteta është që NUK kanë pasur guxim as vizion për t’a formalizuar këtë akt historik, e as për të punuar jashtë konturave personale/politike për interes afatgjatë shtetëror.

Kaq për tash”

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip