Infermieri i Infektives rrëfen momentet e dhimbshme me pacientët: Hiqma oksigjeni e më lër të vdes

Shpërndaje

Infermieri i Klinikës Infektive rrëfen momentet e dhimbshme me pacientët.

Fitim Havolli, është njëri nga infermierët që u ofroi ndihmë në trajtimin e pacientëve të parë të prekur me Covid-19.

Havolli ka rrëfyer disa nga momentet më të dhimbshme që kishte me pacientët që ishin të prekur me covid-19.

“Kemi raste shumë, por një zonjë e nderuar si paciente ndër të parat ka qenë diku rreth qeshorit i vitit të kaluar për shkak të sëmundjes që ia ka shkaktuar covid-19 nuk mund ta përballonte gjendjen. Kërkonte nga unë që të mos ja vendosja oksigjenin, pra që të mos e pengoja për të vdekur.

Unë insistojsha normalisht duke mos e llogaritur me vetëdije që po kërkon heqjen e oksigjenit pasi për të ishte fatale. Më ka prekur si rast dhe nuk mundi t’i përballojë prapë lëndimet e mëdha nga virusi dhe vdiq”, ka thënë Havolli për InDoks.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip