Instituti Hidrometeorologjik njofton se si do të jetë moti dy ditët e ardhshme

Shpërndaje

Moti në Kosovë për nesër e pasnesër.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vijim do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Të premten parashihet të ketë vranësira të përcjella edhe me rreze dielli. Temperaturat do të shënojnë rritje të lehta, deri sa të shtunën sërish pritet të ketë ulje të vlerave termike, pasi që dita e shtune parashihet të jetë kryesisht e vranët dhe me reshje të dobëta shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë Celsius.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip