Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në dy ditët e ardhshme

Shpërndaje

Moti në Kosovë për dy ditët vijuese.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se deri të dielën vendi ynë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -4 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike dhe agrometeorologjike mbeten relativisht të mira, përveç mëngjesit të së premtes ku ekziston rreziku që për shkak të ngricave të dëmtohen disa pemë të cilat ditë më parë kishin lulëzuar.

Shpërndaje

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në dy ditët e ardhshme

Moti në Kosovë për dy ditët vijuese.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se deri të dielën vendi ynë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -4 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike dhe agrometeorologjike mbeten relativisht të mira, përveç mëngjesit të së premtes ku ekziston rreziku që për shkak të ngricave të dëmtohen disa pemë të cilat ditë më parë kishin lulëzuar.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip