Joe Biden uron festën e Fitër Bajaramit

Sot në mbarë botën po festohet Kurban Bajrami.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden i ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit.

“Jill dhe unë shprehim urimet tona më të ngrohta për të gjithë ata që po festojnë Fitër Bajramin”, shkroi Biden në Facebook, përcjell Express.

“Ndërsa myslimanët në mbarë botën përfundojnë muajin e Ramazanit”, Biden uroi që ata ta kenë gjatë gjithë vitit dhembshurinë e dëshmuar gjatë këtij muaji.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip