Kancelari gjerman sot takohet me Kurtin e Vuçiqin

Kancelari Scholz sot takohet me Kurtin e Vuçiqin.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të zhvillojnë sot takime të ndara në Berlin me kancelarin Olaf Scholz.

Lajmi është bërë i ditur nga ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rhode përmes një postimi.

Ai ka shkruar se Scholz do ta mbajë një konferencë të përbashkët me kryeministrin kosovar, pas takimeve, në orën 16:00.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip