Kështu do të jetë moti në ditën e Bajramit

Mot i ndryshueshëm po mban në vendin tonë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat kryesisht në fillim javë dhe gjatë vikendit parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, derisa mesi i javës parashihet me më pak reshje, duke mos përfshirë gjithë territorin.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

Në ditën e Bajramit temperaturat maksimale do të arrijnë në 16 gradë derisa ato minimale do të jenë 5 gradë celcius.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip