KOSOVA

Deputetja e PDK-s këshillon Vjosa Osmanin: Mendim Rugovën merre në kabinet pasi e shkarkoi Kurti.

Ganimet Musliu e PDK-s këshillon Vjosa Osmanin qw tw merr Mendim Rugovën në kabinet pasi e shkarkoi Kurti.
Pas vendimit të kryeministrit Albin Kurti, për shkarkimin e koordinatorit për ndryshime klimatike dhe çështje të ambienti, Mendim Rugova, ka reaguar deputetja e PDK-së Ganimete Musliu.

Musliu i ka propozuar kryetares së Kuvendit Vjosa Osmanit që ta marrë në kabinetin e saj, Mendim Rugovën, i cili është djali i ish presidentit Ibrahim Rugova, shkruan Periskopi.

“Vjosa e ke mundësinë qe te tregosh qe inspirimin e ke te vertete e jo loje, përndryshe na bene me kuptu qe familja Rugova se pari duhet me vdekje për me te inspiru ty”, ka shkruar Musliu në Facebook.

Postimi i plotë i Ganimete Musliut:

I propozoj Vjosa Osmanit qe ta merr ne kabinetin e saj Mendimin, djalin e Presidentit Rugova, pas shkarkimit qe i beri sot z.Kurti. Le te tregohet respekti per Presidentin Rugova me vepra dhe jo me fjale. Nuk respektohet emri i Rugoves duke ia luftuar familjen.

Vjosa e ke mundesine qe te..

Ganimet Musliu e PDK-s këshillon Vjosa Osmanin qw tw merr Mendim Rugovën në kabinet pasi e shkarkoi Kurti.
Pas vendimit të kryeministrit Albin Kurti, për shkarkimin e koordinatorit për ndryshime klimatike dhe çështje të ambienti, Mendim Rugova, ka reaguar deputetja e PDK-së Ganimete Musliu.

Musliu i ka propozuar kryetares së Kuvendit Vjosa Osmanit që ta marrë në kabinetin e saj, Mendim Rugovën, i cili është djali i ish presidentit Ibrahim Rugova, shkruan Periskopi.

“Vjosa e ke mundësinë qe te tregosh qe inspirimin e ke te vertete e jo loje, përndryshe na bene me kuptu qe familja Rugova se pari duhet me vdekje për me te inspiru ty”, ka shkruar Musliu në Facebook.

Postimi i plotë i Ganimete Musliut:

I propozoj Vjosa Osmanit qe ta merr ne kabinetin e saj Mendimin, djalin e Presidentit Rugova, pas shkarkimit qe i beri sot z.Kurti. Le te tregohet respekti per Presidentin Rugova me vepra dhe jo me fjale. Nuk respektohet emri i Rugoves duke ia luftuar familjen.

Vjosa e ke mundesine qe te tregosh qe inspirimin e ke te vertete e jo loje, perndryshe na bene me kuptu qe familja Rugova se pari duhet me vdeke per me te inspiru ty.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top