KOSOVA

FOTO/ Vajza e aktivistit të Vetëvendosjes vë lule në varrin e të atit që nuk e njohu kurrë

Në trevjetorin e shuarjes së Astrit Deharit, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryesia e këtij subjekti politik, familjarë e miq të Deharit kanë bërë homazhe te varri i të ndjerit prej ku u kërkua që autorët që ia morën jetën aktivistit të VV-së, të vihen para drejtësisë.

Pranë varrit të Astrit Deharit për të bërë homazhe ka shkuar edhe vajza e tij e vogël, e cila nuk arriti asnjëherë ta takojë babanë. Ndërsa I ati i të ndjerit Astrit Dehari, Avniu, falënderoi të gjithë në emër të afërmve për mbështetjen që po i ofrojnë familjes së tij në këto ditë.

Në trevjetorin e shuarjes së Astrit Deharit, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryesia e këtij subjekti politik, familjarë e miq të Deharit kanë bërë homazhe te varri i të ndjerit prej ku u kërkua që autorët që ia morën jetën aktivistit të VV-së, të vihen para drejtësisë.

Pranë varrit të Astrit Deharit për të bërë homazhe ka shkuar edhe vajza e tij e vogël, e cila nuk arriti asnjëherë ta takojë babanë. Ndërsa I ati i të ndjerit Astrit Dehari, Avniu, falënderoi të gjithë në emër të afërmve për mbështetjen që po i ofrojnë familjes së tij në këto ditë.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top