KOSOVA

Plagosen me armë zjarri dy persona në Prishtinë

Plagosen dy persona në Prishtinë.

Dy persona janë palgosur nga arma e zjarrit sot në lagjen Kolovica në Prishtinë.

Këtë e ka konfimuar zëdhënësja e policisë në Prishtinë, Flora Ahmeti

“Rreth ores 17 :00 kemi marrë informatën se në lagjen Kolovicë në Prishtinë, ka pasë të shtëna me armë zjarri. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti. Në këtë rast nga arma e zjarrit janë plagosur dy persona. Të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor”, ka thënë Ahmeti.

Ajo ka shtuar se për këtë rast është prangosur një person i dyshuar dhe iu ka konfiskuar arma e cila dyshohet të jetë përdorur në rast.

Aktualisht njësitet policore janë duke punuar në identifikimin dhe prangosjen e personave të tjerë të përfshirë në rast.

Motivet e kësaj ngjarje ende nuk dihen.

Plagosen dy persona në Prishtinë.

Dy persona janë palgosur nga arma e zjarrit sot në lagjen Kolovica në Prishtinë.

Këtë e ka konfimuar zëdhënësja e policisë në Prishtinë, Flora Ahmeti

“Rreth ores 17 :00 kemi marrë informatën se në lagjen Kolovicë në Prishtinë, ka pasë të shtëna me armë zjarri. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti. Në këtë rast nga arma e zjarrit janë plagosur dy persona. Të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor”, ka thënë Ahmeti.

Ajo ka shtuar se për këtë rast është prangosur një person i dyshuar dhe iu ka konfiskuar arma e cila dyshohet të jetë përdorur në rast.

Aktualisht njësitet policore janë duke punuar në identifikimin dhe prangosjen e personave të tjerë të përfshirë në rast.

Motivet e kësaj ngjarje ende nuk dihen.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top