Kurti bisedon me ish-kryeministrin britanik, tregon për çka diskutuan

Sot, Kurti ka biseduar me ish-kryeministrin britanik, Gordon Broën.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot gjatë ditës ka zhvilluar një bisedë telefonike me ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Gordon Broën.

Kurti përmes një cicërime në Tëitter ka treguar se Gordon Broën e ka uruar për fitoren në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Sot fola me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Gordon Broën, i cili na uroi për fitoren tonë dhe ofroi mbështetje për planet tona në ekonomi, zhvillim, rritje të vendeve të punës, mjedisin & anti-Covid”, ka njoftuar Kurti.

Sipas rezultateve përfundimtare të shpallura nga KQZ-ja fituese e zgjedhjeve është Lëvizja Vetëvendosje me 49.95%.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip