Ky është kandidati i parë i LDK-së që tashmë ka arritur në Kuvend

Shpërndaje

Besian Mustafa ndër të parët në kuvend të LDK-së

Kandidati për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa është ndër të parët që ka arritur në hotelin ku do të mbahet kuvendi zgjedhor.

Mustafa në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor të vitit 2019 kandidoi për deputet, duke rezultuar ndër 6 më të votuarit në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ka qenë Ministër i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në dy qeveritë e kaluara.

Zgjedhjet në LDK vijnë si reflektim ndaj rezultatit të pësuar në zgjedhjet parlamentare që u mbajtën me 14 shkurt, ku LDK u rëndit si parti e tretë.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip