Ky është urimi i Avdullah Hotit për Lumir Abdixhikun

Shpërndaje

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti e ka uruar Lumir Abdixhikun për zgjedhjen si kryetar i ri i LDK-së. Hoti ka thënë se LDK do të ketë sfida para vetes.

“Urime të gjithë anëtarëve të LDK-së për një Kuvend Zgjedhor demokratik. Urime Kryetarit Abdixhiku, shëndet e suksese. Do ta ketë mbështetjen e plotë të të gjithëve. Na presin sfida.

Falënderime z. Lutfi Haziri dhe z. Besian Mustafa për kontributin e tyre në këtë garë.

Kryetarin Isa Mustafa e falënderoj për kontributin e jashtëzakonshëm gjatë 11 viteve në krye të LDK-së” shkruan Hoti në urim.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip