Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra 47 kilometra larg Prizrenit

Një tërmet i shkallës 4.1 Rihter ka lëkundur sonte veriun e Shqipërisë.

Epiqendra ka qenë në Fushë Arrëz të Shkodrës, 47 kilometra në perëndim dhe jugperëndim të Prizrenit dhe 18 kilometra në perëndim dhe jugperëndim të Kukësit.

Sipas EMSC thellësia e tij ka qenë rreth 2 km.

Për momentin nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip