Lidhja Demokratike e Kosovës më së shumti deputet nga Prishtina dhe Peja

LDK-ja më së shumti deputet nga Prishtina dhe Peja.

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), në zgjedhjet e 14 shkurtit nuk dal edhe aq mirë me rezultat.

Kjo parti u rendit e treta për sa i përket numrit të votave të fituara, teksa arriti që në Kuvendin e Kosovës të rezervojë vetëm 15 ulëse.

Më së shumti deputet kjo parti ka nga kryeqyteti, me gjithsej katër, e pasuar me tre deputet nga Peja dhe dy nga Prizreni.

Lista e plotë e deputetëve:

Avdullah Hoti: Rahovec

Kujtim Shala: Pejë

Lumir Abdixhiku: Prishtinë

Anton Quni: Prizren

Armend Zemaj: Deçan

Hykmete Bajrami: Pejë

Agim Veliu: Podujevë

Behgjet Pacolli: Prishtinë

Arben Gashi: Pejë

Besian Mustafa: Prishtinë

Driton Selmanaj: Prizren

Marigona Geci: Skenderaj

Vlora Dumoshi: Prishtinë

Valentina Bunjaku: Gjilan

Rrrezarta Krasniqi: Vushtrri

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip