Lirimi i Shqipe Hebibit nga rrëmbyesit në Afganistan, Pacolli rrëfen një nga misionet më të rrezikshme të jetës së tij

Shpërndaje

Behgjet Pacolli kujton lirimin e Shqipe Hebibit dhe dy kolegëve të saj që ishin marr peng para 17 vitesh në Afganistan

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka kujtuar një nga misionet e tij më të rrezikshme në jetë.

E, misioni i tij ishte lirimi i Shqipe Hebibit e cila me kolegët e saj ishte marrë peng nga talibanët në Afganistan para 17 vitesh.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Pacolli ka treguar se para 17 viteve u lirua Shqipe Hebibi me dy kolegët e saj.

Bëjmë të ditur se Shqipe Hebibi kishte qëndruar 27 ditë në robëri së bashkë me dy kolegët e saj dhe me lirimin e tyre ishte marrë Behgjet Pacolli.

Ky është postimi i tij i plotë:

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip