Miratohen kandidaturat e Hazirit, Abdixhikut dhe Mustafës për kryetar të LDK-së

Shpërndaje

Kuvendi Zgjedhor i LDK-së ka miratuar në mënyrë unanime tre kandidaturat për kryetar të LDK-së.

Kandidaturat e Lutfit Hazirit, Lumir Abdixhikut dhe Besian Mustafës janë miratuar në mënyrë unanime, pa asnjë votë kundër.

Pas kësaj ka filluar shtypja e fletëvotimeve të kandidatëve për kryetar të LDK-së.

Pas kësaj delegatët kanë dalë në pushim dhe më pas pritet të rikthehen në sallë ku pritet të fillon edhe votimi për kryetarin e ri të LDK-së.

Gara do të jetë e fshehtë.

Kujtojmë se nga gara në momentet e fundit është tërhequr Anton Quni.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip