Momenti i grabitjes së makinës me para dhe plagosjes së dy personave

Pamje nga momenti i grabitjes së makinës me para dhe plagosjes së dy personave.

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me rastin e plagosjes së dy punonjësve të një kompanie të sigurimit pas sulmit ndaj veturës me para.

E tash kanë dalë edhe pamjet e para nga momenti i sulmit.

“Rreth orës 16:45 policia ka marrë informatën për një tentim grabitje të armatosur në rrugën magjistrale Prishtinë -Gjilan. Menjëherë pas informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve të nevojshme policore.

Bazuar në informacionet e para janë ngritur dyshimet se persona të dyshuar në rrethana që aktualisht po trajtohen nga policia, kanë shtënë me ar’më zjarri në drejtim të automjetit që po kryente transportin e parave.

Për pasojë dy persona pjesë e kompanisë që po kryente transportin janë plagosur dhe të njëjtit janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Të dyshuarit nuk kanë arritur të kryejnë grabitjen por si e tillë ka mbetur në tentativë, dhe të njëjtit kane ikur nga vendi i ngjarjes.

Policia ka filluar një hetim lidhur me rrethanat që karakterizojnë ngjarjen me qëllim zbardhjen e tyre dhe identifikimin e të implikuarve“.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip