Ndryshim i madh, kështu do të jetë moti në dy ditët e ardhshme

Shpërndaje

Kështu do të jetë moti për dy ditët e ardhshme.

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje të dobëta shiu dhe bore, ndërsa në viset malore me reshje bore të intensitetit mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius.

Gjithashtu, IHMK njofton se do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimit me shpejtësi 1-9 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip