Pak ditë pasi i vdiq babai, Gazetari kosovar kërkon plazmën e gjakut për nënën e tij

Shpërndaje

Gazetari Naim Sadiku është duke kërkuar plazmën e gjakut për nënën e tij që është e prekur nga Covid-19.

Ai kërkon gjakun e grupit 0 Pozitiv nga të gjithë ata që e kanë kaluar Covid-19.

Të njëjtit para pak ditësh i ka vdekur babai po nga Covid-19.

Më poshtë njoftimi i plotë, dhe kontaki ku mund ta ndihmoni nënën e Sadikut:

THIRRJE PER DHURIMIN E GJAKUT Te nderuar kolege, miq e dashamire, pasi me vdiq babai, po bejme perpjekje maksimale per ta shpetuar nenen, e cila vazhdon te jete ne gjendje te rende. JU LUTEM, te gjithe atyre qe e kane kaluar Covid-19, qe te dhurojne gjakun e grupit 0 Pozitiv, per ta perdorur si plazme. Sic dihet gjaku i dhuruar duhet te kete mbi 50 antitrupa, per te shpresuar se mund te kete efekte pastaj. Sa me shpejt qe ndodhe kjo, aq me shume mund te rritet shpresa per nenen. Per ckado mund te me lajmeroni dhe njoftoni ne kete nr. 044 416 875

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip