Parashikimi i motit për ditët në vijim

Parashikimi i motit për ditët në vijim: Vranësira dhe diell

Vransira e diell në fundjavë. Java fillon me më shumë diell, të martën mundësi për reshje lokale shiu.

8.05 – Kryesisht me vransira, e ditën edhe me intervale me diell.

9.05 – Intervale më të gjata me diell dhe vransira kalimtare.

10.05 – Pjesërisht vranët. Pasdite priten mundësi edhe për reshje lokale shiu me bubullima.

11.05 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 7C e 10C, e maksimalet ndërmjet 22C e 24C.

Era frynë e lehtë dhe mesatare nga juglindja 5-11m/s, e nga dita e hënë nga veriu e verilindja.

Shtypja atmosferike mbetet më e lartë mbi vlera normale dhe luhatet në këto vlera të larta.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip