Për herë të parë që nga nisja e luftës, Zelensky shihet përkrah gruas së tij

Lufta mes Ukrainës dhe Rusisë po vazhdon.

Volodymyr Zelensky është fotografuar në krah të bashkëshortes së tij Olena për herë të parë që nga nisja e luftës në Ukrainë, pothuajse 3 muaj më parë.

Çifti ishte i pranishëm në varrimin e presidentit të parë ukrainas, Leonid Kravchuk, ceremoni që u mbajt ditën e sotme në Kiev.

Muajin e kaluar, Olena zbuloi se me bashkëshortin e saj ka folur vetëm në telefon, që në momentin kur Rusia nisi pushtimin e Ukrainës. Ajo u largua nga pallati presidencial në Kiev, së bashku me dy djemtë.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip