Policia gjobit 678 qyetetarë për mosrespektim të masave anti-COVID

Shpërndaje

Gjobiten 678 qyetetarë për mosrespektim të masave anti-COVID.

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 678 gjoba ndaj banorëve të Kosovës që nuk respektuan masat anti-COVID.

1775 gjoba janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut, ndërsa gjatë 24 orëve kanë ndodhur 55 aksidente.

Dje po ashtu u arrestuan 28 persona për vepra të ndryshme penale. 12 janë dërguar në mbajtje dhe 6 në vuajtje të dënimit.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip