Prangosen dy persona në protestën e maturantëve në Podujevë

Arrestohen dy persona në protestën e maturantëve në Podujevë.

Janë arrestuar dy persona në Podujevë gjatë një proteste të tri shkollave të mesme, protestë kjo që organizua për shkak të vonesës për dërgim në ekskursion në Shqipëri.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka konfirmuar për Express se dy persona janë arrestuar për prishje të rendit dhe qetësisë publike.

“Dy persona janë shoqëruar në stacion policor. të njëjtit janë liruar pasi u është shqiptuar gjoba për prishje të rendit dhe qetësisë publike”, ka thënë Ahmeti për Express.

Më tutje, ajo bëri të ditur se këta dy persona nuk janë të mitur.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip