Publikohet raporti i fundit 24 orësh me COVID-19 në Kosovë

4 raste pozitive me Covid-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh të Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 335 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, derisa asnjë rast i vdekjes nuk është shënuar.

Numri i rasteve aktive është 414.

Njoftimi i plotë:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit nuk ka pasur vaksinim kundër COVID-19 (për shkak të festës së Bajramit qendrat nuk kanë punuar).

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.826.251 doza të vaksinës.
Deri më sot 822.045 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 101.629 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 335 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 18 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.546.

Në total numri i rasteve aktive është 414.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip