Rrahja brutale e Sanduloviqit, Haxhiu: Serbia është ende në vitet e ’90-ta, komuniteti ndërkombëtar ta dënojë këtë akt

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar sot pas ditë më parë politikani opozitar serb Nikola Sanduloviq, është rrahur rëndë në Serbi. Sabduloviq u rrah brutalisht nga BIA serbe pasi kishte publikuar një video-incizim duke bërë homazhe tek varri i Adem Jasharit në Prekaz. E lidhur me këtë ministrja Haxhiu thotë se Serbia është ende […]

Rrahja brutale e Sanduloviqit, Haxhiu: Serbia është ende në vitet e ’90-ta, komuniteti ndërkombëtar ta dënojë këtë akt
rrahja-brutale-e-sanduloviqit,-haxhiu:-serbia-eshte-ende-ne-vitet-e-’90-ta,-komuniteti-nderkombetar-ta-denoje-kete-akt

rrahja-brutale-e-sanduloviqit,-haxhiu:-serbia-eshte-ende-ne-vitet-e-’90-ta,-komuniteti-nderkombetar-ta-denoje-kete-akt

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar sot pas ditë më parë politikani opozitar serb Nikola Sanduloviq, është rrahur rëndë në Serbi.

Sabduloviq u rrah brutalisht nga BIA serbe pasi kishte publikuar një video-incizim duke bërë homazhe tek varri i Adem Jasharit në Prekaz.

E lidhur me këtë ministrja Haxhiu thotë se Serbia është ende në vitet ’90 dhe larg normalizimit të saj.

“Serbia është ende në vitet ’90 dhe larg normalizimit të saj. Aty rrihet i vetmi opozitar Sanduloviq dhe tenton të eliminohet vetëm se e pranon të vërtetën e Kosovës. Komuniteti ndërkombëtar duhet ta dënojë këtë akt”, shkruan ajo.