Serbia mbyllet

Shpërndaje

Masat epidemiologjike do të jenë në fuqi për pesë ditët e ardhshme.

Qeveria e Serbisë miratoi sot masat e Shtabit të Krizave, të cilat do të vlejnë nga sonte deri të dielën, 21 mars, dhe që nënkuptojnë se masat epidemiologjike do të jenë në fuqi për pesë ditët e ardhshme, si në fundjavën e mëparshme, shkruan tanjug, transmeton lajmi net.

Nga sonte, në orën 20, ose 9 pasdite, të gjitha objektet hotelierike (kafene, restorante, bare), qendra tregtare, të gjitha dyqanet (përveç dyqaneve ushqimore), kinema, muze, galeri, sallone bukurie dhe parukerie, sallone bukurie do të mbyllen, dyqanet e basteve, kazinotë, sallat e lojërave për fëmijë, palestrat, dhomat e stërvitjes, qendrat e fitnesit, pishinat, tullumbacet sportive …, njoftoi Zyra e Qeverisë për Bashkëpunim me Media.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip