Sërish numër i madh i rasteve pozitive me COVID-19 në Shqipëri

Shpërndaje

Katër të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka njoftuar se katër persona kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit ndërsa kanë 659 kanë rezultuar pozitivë.

MSH-ja njofton se gjatë kësaj periudhe janë shëruar 522 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 85.147.

Që nga fillimi i pandemisë, Shqipëria ka kryer 532.796 testime, ka regjistruar 121.200 raste pozitive, 2137 të vdekur dhe 85.147 të shëruar.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip