SHOWBIZ

Adelina i shkon në zyre Vlora Dumoshit, më këto fjalë e uron për postin e ri

Vlora Dumoshi javë me parë është bërë minister në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporti në Qeverinë Kurti.

Kjo ka bërë që diva e muzikës pop në Kosovë, Adelina Ismaili ta shkojë ta takojë atë për ta uruar për postin e ri.

Këngëtarja, e cila është e njohur edhe si një përkrahëse e LDK-së, vazhdimisht, ka postuar një foto me një status ku e vlerëson lart Dumoshin.

“Sot, urova Ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për detyrën e re znj, Vlora Dumoshi. Ministrja Dumoshi, do të lë trashëgimin e mendjes së ndritur, në ndërtimin e kulturës, në stilin e lojës së sportit dhe në tingujt e rinisë, sepse në artin e shpirtit të saj lulëzojnë këto bukuri”, ka shkruar në këtë foto Adelina.

Vlora Dumoshi javë me parë është bërë minister në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporti në Qeverinë Kurti.

Kjo ka bërë që diva e muzikës pop në Kosovë, Adelina Ismaili ta shkojë ta takojë atë për ta uruar për postin e ri.

Këngëtarja, e cila është e njohur edhe si një përkrahëse e LDK-së, vazhdimisht, ka postuar një foto me një status ku e vlerëson lart Dumoshin.

“Sot, urova Ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për detyrën e re znj, Vlora Dumoshi. Ministrja Dumoshi, do të lë trashëgimin e mendjes së ndritur, në ndërtimin e kulturës, në stilin e lojës së sportit dhe në tingujt e rinisë, sepse në artin e shpirtit të saj lulëzojnë këto bukuri”, ka shkruar në këtë foto Adelina.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top