SPORT

“Çmendet” Juventus, ofron para plus dy lojtarë për yllin e United

E ardhmja e Paul Pogba duket gjithnjë e më shumë e mundshme të jetë larg Manchester United.

Djajtë e Kuq janë duke luftuar këtë sezon dhe duket se nuk ka gjasa që ata të jenë pretendentë për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, i dënuar edhe një herë për të luajtur në Europa League.

Edhe pse është ende herët në sezon, Pogba mund të kërkojë një dalje emergjente, përcjell ORAinfo.

Mesfushori francez u lidh shumë me një transferim te Juventusi dhe Real Madrid gjatë verës, por përfundimisht mbeti në Veri të Anglisë pasi të dy klubet e interesuara takuan barrierat ekonomike pas verës së ngjeshur.

Sipas asaj që është raportuar nga Tuttosport, Juventus po përgatiten t’i ofrojnë Unitedit një marrëveshje duke përfshirë paratë e gatshme dhe Emre Can dhe Mario Mandzukic, dy lojtarë që Bianconeri duken të etur për të humbur.

Manchester United po kërkon një sulmues dhe Mandzukic ka qenë në listën e blerjeve në të kaluarën, ndërsa Emre Can do të sigurojë thellësinë e mesfushës për të mbulu..

E ardhmja e Paul Pogba duket gjithnjë e më shumë e mundshme të jetë larg Manchester United.

Djajtë e Kuq janë duke luftuar këtë sezon dhe duket se nuk ka gjasa që ata të jenë pretendentë për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, i dënuar edhe një herë për të luajtur në Europa League.

Edhe pse është ende herët në sezon, Pogba mund të kërkojë një dalje emergjente, përcjell KosovaToday.

Mesfushori francez u lidh shumë me një transferim te Juventusi dhe Real Madrid gjatë verës, por përfundimisht mbeti në Veri të Anglisë pasi të dy klubet e interesuara takuan barrierat ekonomike pas verës së ngjeshur.

Sipas asaj që është raportuar nga Tuttosport, Juventus po përgatiten t’i ofrojnë Unitedit një marrëveshje duke përfshirë paratë e gatshme dhe Emre Can dhe Mario Mandzukic, dy lojtarë që Bianconeri duken të etur për të humbur.

Manchester United po kërkon një sulmues dhe Mandzukic ka qenë në listën e blerjeve në të kaluarën, ndërsa Emre Can do të sigurojë thellësinë e mesfushës për të mbuluar përkohësisht mungesën e Pogba ndërsa klubi të gjente një zëvendësim./KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top