SPORT

“Dridhet” Milan, ja ku po transferohet Piatek

Piatek mund të përfundojë në Premier League.

Manchester United dëshiron të forcojë sulmin e tij në janar pasi nuk arriti të zëvendësojë futbollistët e larguar gjatë verës, Romelu Lukaku dhe Alexis Summer.

Sipas Daily Telegraph, një nga përforcimet e mundshme për Djajtë e Kuq është Krzysztof Piatek i Milanit.

Sipas gazetës britanike, United do të ishte i gatshëm të ofrojë 40 milion euro për sulmuesin polak gjatë tregut të transferimeve të janarit, por kërkesat financiare të kuqezinjve janë pak më të larta – 50 milion.

Piatek ka pasur një fillim negativ në sezon së bashku me të gjithë ekipin e Milanit. Kuqezinjtë aktualisht gjenden në vendin e 13-të në tabelën e Serisë A dhe klubi ka shkarkuar trajnerin Marco Giampaolo për ta zëvendësuar atë me Stefano Pioli.

Vetë Piatek ka qenë një objektiv i kritikave të ashpra nga tifozët, pasi ai ka shënuar vetëm dy gola gjatë gjithë sezonit deri më tani, të dy vijnë nga pika e penalltisë. Polaku nuk ka arritur akoma një gol nga loja e hapur.

Piatek mund të përfundojë në Premier League.

Manchester United dëshiron të forcojë sulmin e tij në janar pasi nuk arriti të zëvendësojë futbollistët e larguar gjatë verës, Romelu Lukaku dhe Alexis Summer.

Sipas Daily Telegraph, një nga përforcimet e mundshme për Djajtë e Kuq është Krzysztof Piatek i Milanit.

Sipas gazetës britanike, United do të ishte i gatshëm të ofrojë 40 milion euro për sulmuesin polak gjatë tregut të transferimeve të janarit, por kërkesat financiare të kuqezinjve janë pak më të larta – 50 milion.

Piatek ka pasur një fillim negativ në sezon së bashku me të gjithë ekipin e Milanit. Kuqezinjtë aktualisht gjenden në vendin e 13-të në tabelën e Serisë A dhe klubi ka shkarkuar trajnerin Marco Giampaolo për ta zëvendësuar atë me Stefano Pioli.

Vetë Piatek ka qenë një objektiv i kritikave të ashpra nga tifozët, pasi ai ka shënuar vetëm dy gola gjatë gjithë sezonit deri më tani, të dy vijnë nga pika e penalltisë. Polaku nuk ka arritur akoma një gol nga loja e hapur.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top