SPORT

Flamuri kuqezi në stadium tërbon tifozët serbë, ndërpritet ndeshja

Ndeshja miqësore ndërmjet ekipit italian të Brescias dhe serbëve të Vojvodinës është ndërprerë në minutën e 52, kur rezultati ishte në favor të italianëve 2:1.

Siç shkruajnë mediat serbe, një gjë e tillë ka ndodhur pasi tifozë të panjohur në rrethimin e stadiumit kishin vendosur një flamur kuq e zi të Shqipërisë.

Një gjë e tillë kishte nxitur tifozët serb që të futeshin brenda fushës, duke ndërprerë kështu edhe ndeshjen, pas një tollovie që ishte krijuar.

Ndërkohë pas situatës së krijuar është vendosur që ndeshja të mos vazhdojë fare.

Ndeshja miqësore ndërmjet ekipit italian të Brescias dhe serbëve të Vojvodinës është ndërprerë në minutën e 52, kur rezultati ishte në favor të italianëve 2:1.

Siç shkruajnë mediat serbe, një gjë e tillë ka ndodhur pasi tifozë të panjohur në rrethimin e stadiumit kishin vendosur një flamur kuq e zi të Shqipërisë.

Një gjë e tillë kishte nxitur tifozët serb që të futeshin brenda fushës, duke ndërprerë kështu edhe ndeshjen, pas një tollovie që ishte krijuar.

Ndërkohë pas situatës së krijuar është vendosur që ndeshja të mos vazhdojë fare.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top